ОГОЛОШЕННЯ

WEB РЕСУРСИПро коледж - Структура - Навчальна частина - КС, ПС


Відділення спеціальностей "Обслуговування комп’ютерних систем і мереж" (КС) та "Обслуговування програмних систем і комплексів" (ПС):
 
Адреса відділення: м. Чернігів, вул. Одинцова, 25.
Телефон: (04622) 3-15-96 (внутр. 23-20); (0462) 3-37-10 (внутр.23-82).
E-mail: decanatoef@ukr.net; econdecanat@ukr.net
 
Завідувач відділення - Моришев Юрій Юрійович, викладач вищої категорії.
Тел. (04622) 3-15-96 (внутр. 23-20), кім. 203
 
Секретар – Гадуа Наталія Анатоліївна
Тел. (0462) 3-37-10 (внутр.23-82), кім. 201
 
Структура відділення
 
До складу відділення входять три циклові комісії:
- циклова комісія загальноосвітніх і фізичних дисциплін, голова – Любенко Андрій Андрійович, викладач вищої категорії, старший викладач;
- циклова комісія іноземної мови, голова – Івашенцева Євгенія Геннадіївна, викладач вищої категорії;
- циклова комісія мови та літератури, голова – Ющенко Валентина Василівна, спеціаліст вищої категорії, викладач-методист;
 
ЗАГАЛЬНА ІНФОРМАЦІЯ
 
Студенти відділення - це соціально-демографічна група, що характеризується чисельністю, статево-віковою структурою, територіальним розподілом, яка має визначене суспільне становище, роль і статус в Коледжі транспорту та комп’ютерних технологій ЧНТУ. Наші студенти є не тільки джерелом поповнення кваліфікованих кадрів, але й складають досить численну та важливу соціальну групу. На сьогоднішній день на спеціальностях відділення навчається близько 200 студентів денної та заочної форм навчання.
 
СПЕЦІАЛЬНОСТІ ТА НАПРЯМИ ПІДГОТОВКИ ФАХІВЦІВ
 
Відділення здійснює підготовку:
- на денній формі навчання за освітньо-кваліфікаційним рівнем «молодший спеціаліст» за такими спеціальностями:
1) «Обслуговування комп’ютерних систем і мереж» (термін навчання 3 роки 10 місяців);
2) «Обслуговування програмних систем і комплексів» (термін навчання 3 роки 10 місяців);
- на заочній формі навчання за освітньо-кваліфікаційним рівнем «молодший спеціаліст» за спеціальністю «Обслуговування та ремонт автомобілів і двигунів» (термін навчання 3 роки 3 місяці).
 
* * *
Випускник спеціальності «Обслуговування комп’ютерних систем і мереж» має кваліфікацію «технік-програміст». Сфера діяльності фахівця пов'язана з обслуговуванням та ремонтом засобів обчислювальної техніки та периферійних пристроїв; вибором та обслуговуванням електронних засобів збору та обробки інформації; створенням, використанням та обслуговуванням локальних і корпоративних мереж; роботою з ресурсами глобальних мереж; розробкою та обслуговуванням баз даних; налагодженням та обслуговуванням програмного забезпечення; розробкою програмного забезпечення.
 
Майбутні фахівці вивчають різноманітні мови програмування, комп’ютерну електроніку, архітектуру комп’ютерів, комп’ютерну схемотехніку, операційні системи, комп’ютерні мережі, системи управління базами даних, технічне обслуговування ЕОМ.
 
Технік-програміст після закінчення навчання вміє:
- підключати додаткові зовнішні пристрої для розширення технічних можливостей;
- здійснювати інсталяцію, тестування та деінсталяцію операційних систем, системного та прикладного програмного забезпечення;
- проектувати, розробляти та впроваджувати системи управління базами даних;
- формувати структуру; виконувати монтаж та налаштування комп’ютерних мереж;
- проводити адміністрування користувачів і ресурсів мережі;
- проводити діагностику та усунення неполадок мережі та мережевого обладнання;
- виконувати монтаж, демонтаж та тестування устаткування персонального комп’ютера та його комплектуючих;
- проводити профілактичне обслуговування комп'ютерної апаратури;
- проектувати інтегральні схеми, вузли та пристрої обчислювальної техніки.
 
Після закінчення коледжу випускники спеціальності мають можливість продовжувати навчання за обраною спеціальністю за скороченим терміном навчання в Чернігівському національному технологічному університеті та інших ВНЗ України ІІІ-ІV рівнів акредитації.
 
* * * 
Молодший спецаліст зі спеціальності «Обслуговування програмних систем і комплексів» з кваліфікацією «технік-програміст» - це фахівець, підготовлений для діяльності у сфері інформатизації, яка передбачає застосування комп’ютерних технічних засобів і програмного забезпечення.
Може займати посади техніка-програміста, техніка І, ІІ категорії, фахівця з інформаційних технологій, фахівця з комп’ютерної графіки (дизайну), фахівця з розробки та тестування програмного забезпечення, фахівця з формування та управління електронних баз даних, техніка з системного адміністрування.
Технік-програміст повинен знати:
- методи проектування та технологію механізованого та автоматизованого оброблення інформації;
- засоби обчислювальної техніки, збирання, передавання та обробки інформації та правила їх експлуатації;
- види технічних носіїв інформації, правила їх зберігання, захисту та експлуатації;
- основні формалізовані мови програмування.
Технік-програміст повинен вміти:
- створювати, розробляти, супроводжувати та тестувати програмне забезпечення з використанням мов високого рівня;
- розробляти Web-сторінки з використанням комп’ютерної графіки (дизайну);
- створювати, керувати та ефективно використовувати електронні бази даних;
- програмувати мережеві додатки;
- розробляти методи і засоби захисту даних в мережі.
 
* * * 
Випускники всіх спеціальностей мають можливість продовжувати навчання за обраною спеціальністю за скороченим терміном навчання в Чернігівському національному технологічному університеті та інших ВНЗ ІІІ-ІV рівня акредитації України.
 
ОРГАНІЗАЦІЯ НАВЧАЛЬНОГО ПРОЦЕСУ

Відділення володіє сучасною методичною базою підготовки дисциплін з усіх спеціальностей. Бібліотека забезпечена достатньою кількістю підручників та періодичними виданнями. Навчальний процес на відділенні забезпечує педагогіний склад, більшість якого має вищу кваліфікаційну категорію, 5 викладачів мають педагогічне звання «викладач-методист». Студенти відділення активно приймають участь та займають призові місця у конкурсах та олімпіадах.
 
Відділення має сучасну методичну базу для підготовки молодших спеціалістів. Бібліотека забезпечена достатньою кількістю підручників та періодичними виданнями. Навчальний процес на відділенні забезпечує педагогічний колектив, більшість якого має вищу кваліфікаційну категорію, 5 викладачів мають педагогічне звання «викладач-методист».
 
Протягом навчання у коледжі студенти відділення беруть активну участь у різноманітних навчальних, виховних та спортивних заходах.
 
Студент групи КС-1506 Чижиков Михайло зайняв І місце в олімпіаді зі всесвітньої історії, студент групи КС-1507 Білов Святослав – ІІ місце (2015р.).
 
Студенти групи КС-1507 стали переможцями (ІІІ місце) у спортивно-виховному заході до Дня Збройних сил України (2015 р.).
 
Команда коледжу з настільного тенісу, у складі якої був студент групи КС-1308 Тихонов Руслан, зайняла ІІ місце на XIX Спартакіаді студентів ВНЗ(2015р.).
 
Команда коледжу з шахів, у складі якої був студент групи КС-1201 Боярченко Владислав, зайняла І місце на XIX Спартакіаді студентів ВНЗ(2015р.).
 
25 листопада 2015 року у Коледжі транспорту та комп’ютерних технологій ЧНТУ відбувся І етап ХVІ Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика. Переможцем конкурсу став студент І курсу групи КС-1507 Пінчук Дмитро (ІІ місце).
 
Овчар Максим, студент групи КС-1407, зайняв І місце у конкурсі «Студентська весна-2015» (номінація «Оригінальний жанр»).
 
Боярченко Владислав (група КС-1201) зайняв ІІ місце в олімпіаді з вищої математики серед студентів коледжу(2015 р.).
 
У 2014 р. Павловський Нікіта, студент групи КС-1306 став переможцем ІІ етапу Всеукраїнської олімпіади з інформатики та комп’ютерної техніки серед студентів ВНЗ І-ІІ р.а. та учасником ІІІ етапу олімпіади.
 
У коледжі багато років на високому фаховому рівні готують молодших спеціалістів напряму підготовки «Комп'ютерна інженерія». Підтвердженням хорошої підготовки та якісних знань студентів стала перемога в І етапі Всеукраїнської студентської олімпіади з програмування серед ВНЗ Чернігівської області, який відбувся 26 квітня 2014 року на базі ЧНТУ. Команда студентів ІІ курсу у складі Зінченка Павла (група КС-1201), Гончаренка Дмитра (група КС-1202), Боярченка Владислава (група КС-1201) продемонструвала логічне мислення, аналітичні здібності, згуртованість та виборола І-е місце.
 
Студентка групи ПС-1401 Біркун Тетяна зайняла ІІІ місце у Всеукраїнській олімпіаді з математики серед студентів ВНЗ І-ІІ р. а. (2015р.).
 
Студенти спеціальності «Конструювання, виробництво та технічне обслуговування радіотехнічних пристроїв» (Сичов Станіслав, Мохначенко Владислав, група РТ-1204) гідно представили навчальний заклад у V Всеукраїнській олімпіади з радіоелектроніки.
 
СТУДЕНТСЬКЕ ДОЗВІЛЛЯ

Відділення має потужне представництво в органах студентського самоврядування коледжу та бере активну участь в їх діяльності. 
Усі студенти, починаючи з першого курсу, мають можливість змістовно проводити своє дозвілля, беруть участь у заходах тижня відділення, декад циклових комісій, змаганнях, присвячених Дню здоров’я, спартакіаді студентів ВНЗ-І-ІІ р.а., у волонтерських благодійних акціях, Днях відкритих дверей, випускних вечорах, інших заходах, конкурсах, змаганнях та акціях.