Засідання обласного методичного об’єднання викладачів історії та суспільних дисциплін ЗФПО Чернігівської області
31 жовтня 2024 р. в онлайн форматі відбулося засідання обласного методичного об’єднання викладачів історії та суспільних дисциплін ЗФПО Чернігівської області. До участі в конференції долучилося 28 педагогічних працівників ЗФПО Чернігівської області. Учасників заходу привітала голова методичного об’єднання Ганна КУХАРЕНКО, яка окреслила основні напрямки роботи ОМО у 2024-2025 н.р. та ознайомила з питаннями винесеними на порядок денний.
Ірина ПОЦЕЛУЙКО, керівник ОМО викладачів обліково-економічних дисциплін, розповіла про умови проведення науково-практичної конференції «Сучасні критерії оцінки ефективності господарських процесів в нестабільних економічних умовах» та запросила присутніх взяти активну участь в конференції.
Алла ПОПРУЖНА, кандидат історичних наук, доцент кафедри економіки та соціальних дисциплін Пенітенціарної академії України, виступила з доповіддю «Викладання історії Голокосту в Пенітенціарній академії України як долучення до спільної європейської пам’яті. Використання матеріалів CENTROPA на заняттях з історії». Вона наголосила про важливість вивчення історії Голокосту як спільної пам’яті Європи і України особливо сьогодні, під час російської агресії та війни проти України. Також продемонструвала дослідницькі проєкти своїх студентів з різних регіонів України та познайомила слухачів із матеріалами інституту CENTROPA.
Олександр ВОРУШИЛО, слухач магістратури Пенітенціарної академії України, виступив з доповіддю «Увінчення пам’яті про трагедію Голокосту в Чернігівській області», в якій познайомив слухачів із пам’ятниками жертв Голокосту на Чернігівщині, а саме, в Чернігові, Ніжині, Прилуках, Козельці, Сосниці, Городні та в деяких селах нашої області.
Інна ГУЛАК, кандидат історичних наук, викладачка історії та суспільних дисциплін КЗ «Ніжинський фаховий медичний коледж» Чернігівської обласної ради», виступила з доповіддю «Науково-дослідницька робота в комунальному закладі «Ніжинський фаховий медичний коледж» Чернігівської обласної ради (з досвіду роботи)». Вона звернула увагу на важливість навчально-дослідницької роботи в освітніх закладах, поділилась досвідом проведення навчально-дослідницьких конференцій та представила приклади дослідницьких проєктів своїх студентів.
Юлія СОКОЛ – викладачка ВСП «Фахового коледжу економіки і технологій НУ «Чернігівська політехніка», виступила з доповіддю «Креативно – діяльнісний підхід в процесі проєктноі діяльності здобувачів освіти на заняттях громадянської освіти», в якій звернула увагу на загальноосвітню цінність проєктної діяльності, яка активізує пізнавальну та пошукову діяльність, розвиває творчі та креативні здібності, формує навички аналітичного та критичного мислення, розвиває навички самоорганізації, формує навички конструктивної взаємодії, партнерство, пошук компромісів та створює атмосферу інтелектуального пошуку. Юлія Федорівна представила приклади інформаційного, дослідницького, творчого, інформаційно-орієнтовного проєктів своїх студентів.
Фото дивіться у фотоальбомі 2024 / Засідання обласного методичного об’єднання викладачів історії та суспільних дисциплін ЗФПО Чернігівської області (відкривається у новому вікні).
Буйна Лариса, методист Ради директорів