Засідання Обласного методичного об’єднання викладачів загальнотехнічних та спеціальних дисциплін і викладачів інформатики та програмування ЗФПО Чернігівської області
7 листопада 2024р. відбулося спільне онлайн засідання обласного методичного об’єднання викладачів загальнотехнічних та спеціальних дисциплін і викладачів інформатики та програмування ЗФПО Чернігівської області.
До участі долучилися 49 педагогічних працівників закладів фахової передвищої освіти Чернігівської області.
Нараду відкрила голова методичного об’єднання викладачів загальнотехнічних та спеціальних дисциплін Тетяна КОВАЛЬОВА, яка привітала всіх учасників, побажала продуктивного спілкування, натхнення та нових відкриттів, а також ознайомила з питаннями, винесеними на порядок денний.
Під час засідання доповідачами виступили:
Надія ВОРОЖБИТ – голова обласного методичного об’єднання викладачів інформатики та програмування, викладачка ВСП “Фаховий коледж транспорту та комп’ютерних технологій НУ «Чернігівська політехніка” з доповіддю «Самоосвіта як елемент підготовки фахового молодшого бакалавра ІТ сфери в умовах сьогодення». Інформаційні технології – це передова та популярна сфера діяльності, яка на ринку праці охоплює різні напрямки: розробка програмного забезпечення, мережеві технології, розробка ігор тощо. ІТ потребують постійного оновлення знань та навичок, щоб бути конкурентноспроможним на ринку праці.
У підготовці фахівців ІТ сфери відіграють важливу роль базові знання та вміння самостійно здобувати нові знання та навички. Тому самоосвіта є умовою особистого розвитку, самонавчання, самоствердження, самореалізації та є складовою навчання людини протягом всього життя.
Для запровадження самоосвіти студентів використовуються різні підходи та методи, безпосередньо використовуються: онлайн курси на освітніх платформах, залучення до всеукраїнських та місцевих конкурсів. В процесі здобувачі освіти підвищують рівень знань, розвивають креативне мислення, здійснюють пошук ідеї та способів реалізації, планують власну діяльність та прогнозують результати. Отже, самоосвіта – це невід’ємна частина у підготовці фахівців інформаційних технологій.
Здобувачка освіти ВСП “Фаховий коледж транспорту та комп’ютерних технологій НУ «Чернігівська політехніка» Євгенія ХОМЕНКО презентувала на свій проєкт «Серце для лапок» з яким увійшла у фінал в рамках курсу «UI/UX Дизайн». Студентка поділилась досвідом та новими знаннями, навичками, уміннями, що отримала в результаті проходження курсу.
Анна КАЛІНІЧЕНКО – голова циклової комісії з комп’ютерної інженерії ВСП «Ніжинський фаховий коледж НУБіП України» поділилася досвідом використання технологій віртуальної реальності у підготовці фахових молодших бакалаврів з комп’ютерної інженерії. Під час доповіді викладачка коротко ознайомила присутніх із історією розвитку віртуальної реальності. Особливу увагу було приділено шолому Oculus Quest 2, який дозволяє студентам безпечно працювати з віртуальними об’єктами та симуляціями, надаючи практичний досвід у навчальних лабораторіях. Також ознайомила з процесом підключення окулярів до ПК, навела приклади програмного забезпечення, яке використали при проведенні занять із застосуванням даної технології, а також переваги та недоліки використання даної технології.
Ольга СІМОНОВА, голова циклової комісії дизайну, ВСП «Чернігівській фаховий коледж інженерії та дизайну Київського національного університету технологій та дизайну» поділилася інноваційними підходами до формування авторської концепції дизайнерського проєкту за допомогою комп’ютерних технологій. Учасникам був представлений досвід створення оригінальних авторських розробок дизайн-проєкту та яскравий візуальний образ даного графічного комплексу за допомогою графічних редакторів студентами коледжу спеціальності 022 Дизайн. Розробки здобувачів освіти реалізуються за допомогою сучасного комп’ютерного забезпечення: Adobe Photoshop, Adobe Illustrator та CorelDraw, Adobe InDesign (для створення макетів та комп’ютерної верстки) SketchUp, Blender (графічні 3D редактори використовують для простого та швидкого моделювання та візуалізації тривимірних об’єктів), Adobe Animation, Figma, Canva, Procreate, Forger (проста програма дозволяє створювати тривимірні моделі за допомогою інструментів цифрового скульптингу для iPad), CapCut (це досить популярний додаток для створення відео на сматрфоні), Spine (для створення двовимірної анімації в іграх), FlipaClip (для смартфонів) та показують можливість використання інтерактивних форм подання інформації в освітньому процесі, демонструють власні концепції презентації модних інновацій засобами комп’ютерних технологій, пошуку українського національного стилю у професійній діяльності для повного розуміння сенсу любові та поваги до Батьківщини та родини.
Учасникам засідання було запропоновано сформувати робочі групи відповідних дисциплін, розробити матеріали щодо проведення обласних онлайн-олімпіад з електротехніки та електроніки, інформатики та програмування з використанням інтерактивних цифрових навчальних програм. Вячеслав КРАПИВА озвучив пропозиції ВСП “Фаховий коледж транспорту та комп’ютерних технологій НУ «Чернігівська політехніка» для проведення обласних онлайн олімпіад.
Завершився захід підведенням підсумків та визначенням кола нових проблем, що стануть предметом розгляду на наступних зібраннях.
Фото дивіться у фотоальбомі 2024 / Засідання Обласного методичного об’єднання викладачів загальнотехнічних та спеціальних дисциплін і викладачів інформатики та програмування ЗФПО Чернігівської області (відкривається у новому вікні).
Буйна Лариса, методист Ради директорів