Історико-краєзнавча конференція до 313-ї річниці Батуринської трагедії

11 листопада 2021 р. у Фаховому коледжі транспорту та комп’ютерних технологій НУ «Чернігівська політехніка» відбулась історико-краєзнавча конференція до 313-ї річниці Батуринської трагедії. Знищення Батурина московськими військами, або Батуринська трагедія, або «Різанина в Батурині» — каральні дії московських військ із захоплення і знищення столиці гетьмана Мазепи Батурина і його мешканців, що були проведені 2 листопада (13 листопада) 1708 р. Під час цих дій, московські війська вирізали всіх мешканців міста, незалежно від віку і статі. За різними оцінками загинуло від 11 до 15 тисяч батуринців. В історію України ці події увійшли під назвою «Різанина в Батурині». Саме місто пограбували, в тому числі і православні храми, а потім, за наказом Меншикова, спалили, а церкви знищили. 1708 року у Батурині було близько 20 тисяч мешканців. У 1726 році, через 18 років після знищення, це місто було безлюдним, а мешканці, що вціліли, жили по околицях, йдеться на сайті Бахмацької районної ради Чернігівської області, де розташоване місто.

Із проголошенням незалежності України була переглянута роль Батурина в історії. Місто включено до Списку історичних населених місць України. На території Батурина розташовані об’єкти Національного історико-культурного заповідника «Гетьманська столиця». Розташоване місто на лівому березі річки Сейм, нині має населення близько 2,5 тисяч жителів.

Активну участь у підготовці та проведенні заходу взяли студенти групи КН-2001 Сльозка Вікторія, Решотнік Вероніка та Рахуба Даніла.

Історико-краєзнавча конференція до 313-ї річниці Батуринської трагедії

Фото дивіться у фотоальбомі “Історико-краєзнавча конференція до 313-ї річниці Батуринської трагедії” (відкривається у новому вікні).

Викладачка Ганна Кухаренко