Історична онлайн конференція до Міжнародного дня вшанування пам”яті жертв Голокосту

У Фаховому коледжі транспорту та комп’ютерних технологій НУ «Чернігівська політехніка» відбулась історична онлайн конференція до Міжнародного дня пам”яті жертв Голокосту. 27 січня весь світ схиляє голову і вшановує жертв тих трагічних подій. Генеральна асамблея ООН прийняла 1 листопада 2005 року Резолюцію № 60/7, у якій говориться, що «Голокост, який привів до знищення однієї третини євреїв і незліченної кількості представників інших національностей, буде завжди слугувати всім людям пересторогою про небезпеки, які приховують у собі ненависть, фанатизм, расизм та упередження…». Саме цей документ оголосив Днем пам’яті жертв Голокосту 27 січня. В цей день в 1945 році війська 1-го українського фронту увійшли до нацистського табору смерті Аушвіц. Цей табір став у сучасному світі символом нацистських злочинів. Масовою братською могилою і символом Голокосту в Україні став Бабин Яр. Масові розстріли тут розпочалися відразу після вступу нацистів до Києва. Від 27 вересня відбувалися щоденні масові розстріли євреїв – військовополонених і цивільних громадян. Їх пік припадає на 29 – 30 вересня, тривалість – щонайменше до кінця жовтня 1941 р. За цей час загинуло 33 771 осіб. До кінця вересня 1943 р. Бабин Яр продовжував залишатися місцем регулярних розстрілів і захоронень. Серед постраждалих – комуністи-підпільники, роми, душевнохворі, заручники, моряки Дніпровської флотилії, в’язні гестапо, українські націоналісти. Весною 1942 р. починає діяти Сирецький концтабір. Бабин Яр став останнім місцем і для його численних ув’язнених. Бабин Яр – некрополь для більше ніж 100 000 цивільних громадян та військовополонених.

Активну участь у підготовці та проведенні конференції взяли студенти першого курсу, групи КН -2001 Сльозка Вікторія, Коваленко Владислав, Пунтус Дмитро, Грищенко Олександр.

 

Фото дивіться у фотоальбомі “Історична онлайн конференція до Міжнародного дня вшанування пам”яті жертв Голокосту” (відкривається у новому вікні).

Викладачка Ганна Кухаренко