Булінг і відповідальність

«Якщо ти байдужий до страждань інших, ти не заслуговуєш називатися людиною» з такої цитати одного з класиків перської літератури Середньовіччя Сааді розпочалася виховна бесіда у Фаховому коледжі транспорту та комп’ютерних технологій Національного університету “Чернігівська політехніка” в групі ЕТ-2403 з практичним психологом Лук’яненко Л.М.

Цей захід був організований з метою усвідомлення здобувачами освіти серйозних наслідків булінгу, для підвищення рівня свідомості щодо цього проблемного явища, для сприйняття розвитку емпатії та підтримки один одного, для створення атмосфери взаємоповаги та безпеки в навчальному середовищі.

Булінг (цькування) – діяння учасників освітнього процесу, які полягають у психологічному, фізичному, економічному, сексуальному насильстві, у тому числі із застосуванням засобів електронних комунікацій, що вчиняються стосовно малолітньої чи неповнолітньої особи або такою особою стосовно інших учасників освітнього процесу, внаслідок чого могла бути чи була заподіяна шкода психічному або фізичному здоров’ю потерпілого.

У процесі бесіди обговорювалися види булінгу та питання про приклади, коли здобувачі освіти стикалися з булінгом; ким вони були в цій ситуаціїі до якого виду можете його віднести?

Також Любов Михайлівна розповіла про цивільну відповідальність за вчинення булінгу в Україні, який є формою психологічного та фізичного насильства, і який стає все більш поширеним явищем у сучасному українському суспільстві та може мати серйозні наслідки для жертв, включаючи психічні та емоційні травми.

Україна має законодавство, яке регулює питання боротьби з булінгом. Наприклад, Закон України “Про освіту” містить положення про запобігання насильству та булінгу в освітніх закладах.

У разі вчинення булінгу, жертва може звернутися до суду з цивільним позовом. Це означає, що жертва може вимагати компенсації за завдані їй моральні та матеріальні збитки. За правопорушення дітей до 16 років несуть відповідальність їхні батьки. За свої дії громадяни від 16 років несуть відповідальність особисто.

Цивільна відповідальність за вчинення булінгу є важливим інструментом у регулюванні цього проблемного явища в Україні. Вона сприяє захисту прав жертв, покаранню винних осіб та запобіганню подальшому поширенню булінгу у суспільстві.

Фото дивіться у фотоальбомі 2024 / Булінг і відповідальність (відкривається у новому вікні).

Тетяна КОВАЛЬОВА