Програма національних обмінів
Центр культурного менеджменту (Львів) за фінансування Національного фонду підтримки демократії (National Endowment for Democracy, NED, США) з 1 жовтня 2015 року розпочали в Україні річну Програму національних обмінів, зорієнтовану на активних громадян, для яких інтенсивна співпраця та конструктивний діалог між різними регіонами України – сходом, заходом, центром, півднем і північчю – є важливою складовою розвитку країни. Програма покликана сприяти всебічній співпраці соціально-активних громадян, насамперед молоді, на міжрегіональному рівні через:
– творче і терпиме переосмислення розмаїтої історичної та культурної спадщини;
– аналіз та переосмислення своєї індивідуальної та регіональної ідентичності;
– розвінчування навіяних пропагандою стереотипів;
– порозуміння і протистояння пропагандистським кліше;
– контакти між людьми;
– обміни досвідом, відчуттями, переживаннями, поглядами;
– спільні обговорення стратегії розвитку країни.
До участі в програмі запрошуються:
– молодіжні лідери, активісти, які хочуть поділитися своїми думками та ідеями зі своїми ровесниками в інших географічно-протилежних областях;
– громадські та культурні діячі, соціально активні люди, митці, журналісти, вчителі, викладачі, підприємці та усі, хто має чим поділитися.
Програма національних обмінів не має вікових обмежень – основним критерієм відбору буде якість пропонованих проектів та їх потенційний вплив на переосмислення подій в країні.
Приклади можливих форматів (перелік неповний):
– Зустрічі, дискусії у студентських клубах, коворкінгах, прес-клубах, конференц-залах, бібліотеках.
– Фотовиставки, презентації блогів, книжок, відеофільмів про важливі для країни спільні і спірні теми.
– Спільні журналістські міжрегіональні програми, публікації, серії інтерв’ю.
– Модеровані дискусії на тему особистої та регіональної ідентичності мешканців східних та західних областей України, героїв/взірців для наслідування, як ці герої формують нашу ідентичність та поведінку.
Усі учасники програми мають бути зареєстрованими користувачами Платформи національних обмінів, де вони матимуть змогу анонсувати заплановані події та підсумовувати їх результати.
Обміни передбачають:
– підготовчий/адаптаційний період учасників по приїзді (2 дні), для неформальних зустрічей з колегами та друзями з метою обміну інформацією та думками, обговорення запланованих заходів;
– реалізація запланованої програми візиту (1-3 дні);
– підсумування програми візиту із колегами, друзями, місцевою громадою (1-2 дні): обговорення представленої програми, розбіжностей/подібностей у поглядах і трактуваннях, можливостей подальших дій.
Бюджет програми передбачає фінансову підтримку 50 обмінам тривалістю 5-7 днів. Максимальна сума гранту на здійснення обміну – 7000 грн., що може включати витрати на дорогу, проживання, харчування, кошти на реалізацію пропонованих проектів, гонорар.
Заявку на участь у Програмі надсилати у будь-який час до 1 вересня 2016 року на адресу [email protected]
Джерело інформації: www.science-community.org (відкривається у новому вікні).
підготувала Капля С.Ю.