Онлайн конференція «Крим – це Україна»
У Фаховому коледжі транспорту комп’ютерних технологій НУ «Чернігівська політехніка», відбулася онлайн конференція до Дня спротиву окупації. Автономної Республіки Крим та м. Севастополь. Тема конференції «Крим – це Україна».
Дев’ять років тому, після того, як протести в Києві поклали край корумпованому режиму Януковича, Москва помстилася Україні за її рішення торувати шлях до Європейського Союзу і трансатлантичного співтовариства. 20 лютого 2014 року російські «маленькі зелені чоловічки» – Сили спеціальних операцій зі знятими розпізнавальними знаками – із російською зброєю в руках та засобами зв’язку військового класу, окупували український Кримський півострів. За тиждень вони захопили парламент Криму.
Тим самим Росія розпочала тепер вже дев’ятирічну кампанію з дестабілізації України та підриву її прагнення до демократичного розвитку й тісніших зв’язків з Європою за допомогою заявленої Кремлем анексії Криму та кривавого конфлікту на сході України.
У березні 2014 року, щоб надати видимість виправданості своїй окупації — всупереч міжнародному праву та зневажаючи зобов’язання Росії як держави-учасниці ОБСЄ – Москва влаштувала в Криму фіктивний референдум.
За роки, що минули, Росія встановила там репресивний режим у стосунку кримських татар, етнічних українців та всіх, хто виступає проти окупації. Кримськотатарський народ стикався з найгіршими російськими репресіями. Вони потерпають від нескінченних обшуків мечетей, домівок та робочих місць. Керівників їхніх громад виганяють з півострова, засоби масової інформації закривають, а їхні мирні органи самоврядування криміналізують як “екстремістські організації”. Не було справедливості ні для приблизно десятка кримських татар, які зникли в перші дні окупації, ні для десятків інших, які зазнавали тортур або інших видів знущань з боку служб безпеки Росії. Сотні кримських дітей ростуть без своїх батьків, яких брехливо називають «екстремістами» і «терористами» та несправедливо утримують у російських тюрмах за мирне протистояння окупації.
Активну участь у підготовці та проведенні конференції взяли студенти 1-2 курсів. Студентки групи ЕП-2102 Михайленко Анна та Васильєва Марина підготували презентацію, відеофільми, читали вірші. Завершили захід вікториною, в якій переміг студент групи ЕТ-2203 Волошин Максим.
Фото дивіться у фотоальбомі 2023 / Онлайн конференція «Крим – це Україна» (відкривається у новому вікні).
Ганна Кухаренко