Відділення спеціальності ЕТ, ТТ та ЕП

jpg
Відділення електричної інженерії та логістики (141 Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка;
 051 Економіка; 275 Транспортні технології (на автомобільному транспорті)):

 

Адреса відділення: м. Чернігів, вул. Захисників України, 25.
Телефон: (04622) 3-15-96.
Завідувач відділення – Медвідь Світлана Анатоліївна, викладач вищої категорії.
Тел. (04622) 3-15-96, кім. 202
Секретар – Павлова Ірина Петрівна
Тел. (04622) 3-15-96, кім. 203
Структура відділення
До складу відділення входять циклові комісії:
– циклова комісія дисциплін професійної підготовки спеціальності 141, голова – Ковальова Тетяна Іванівна, викладач вищої категорії, викладач-методист.
– циклова комісія філологічних та економічних дисциплін, голова – Поцелуйко Ірина Володимирівна, викладач вищої категорії, викладач-методист.
ЗАГАЛЬНА ІНФОРМАЦІЯ
На спеціальностях відділення навчається 260 студента денної форми навчання.
СПЕЦІАЛЬНІСТЬ ТА НАПРЯМИ ПІДГОТОВКИ ФАХІВЦІВ
Відділення здійснює підготовку  на денній формі навчання за освітньо-професійним ступенем «фаховий молодший бакалавр» за такими спеціальностями:
1) «Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка» (ОПП «ОБСЛУГОВУВАННЯ ТА РЕМОНТ ЕЛЕКТРОУСТАТКУВАННЯ АВТОМОБІЛІВ І ТРАКТОРІВ) (термін навчання 3 роки 10 місяців);
2) «Транспортні технології (на автомобільному транспорті)» (ОПП «ОРГАНІЗАЦІЯ ПЕРЕВЕЗЕНЬ І УПРАВЛІННЯ НА АВТОМОБІЛЬНОМУ ТРАНСПОРТІ») (термін навчання 3 роки 10 місяців).
3) «Економіка» (ОПП «ЕКОНОМІКА ПІДПРИЄМСТВА») (термін навчання 2 роки 10 місяців);

Фаховий молодший бакалавр здобуває такі компетентності «Транспортні технології (на автомобільному транспорті)»:

Здатність організації та управління навантажувально-розвантажувальними роботами та складськими операціями на транспорті.

Здатність організовувати та управляти перевезенням вантажів (за видами транспорту).

Здатність організовувати та управляти перевезенням пасажирів та багажу (за видами транспорту).

Здатність організовувати взаємодію видів транспорту.

Здатність оптимізувати логістичні операції та координувати замовлення на перевезення вантажів від виробника до споживача, дотримуватись законів, правил та вимог систем управління якістю.

Здатність оцінювати експлуатаційні, техніко-економічні, технологічні, правові, соціальні та екологічні складові організації перевезень.

Здатність оцінювати та забезпечувати безпеку транспортної діяльності.

Здатність організовувати міжнародні перевезення.

Здатність до оперативного управління рухом транспортних потоків.

Здатність організовувати транспортно-експедиторське обслуговування вантажів.

Здатність проектувати окремі елементи транспортних (транспортно-виробничих, транспортно-складських) систем.

Здатність використовувати сучасні інформаційні технології, автоматизовані системи керування при організації перевізного процесу.

Фаховий молодший бакалавр здобуває такі компетентності «Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка»:

Здатність застосовувати отримані теоретичні знання, науково-технічні методи для вирішення науково-технічних проблем і задач електроенергетики, електротехніки та електромеханіки.

Здатність застосовувати існуючі та розробляти нові методи, методики, технології та процедури для вирішення інженерних завдань електроенергетики, електротехніки та електромеханіки.

Здатність планувати, організовувати та проводити наукові дослідження в області електроенергетики, електротехніки та електромеханіки.

Здатність здійснювати аналіз техніко-економічних показників та експертизу проектно-конструкторських рішень в області електроенергетики, електротехніки та електромеханіки.

Здатність демонструвати знання та розуміння математичних принціпів і методів, необхідних для використання в галузі електроенергетики, електротехніки та електромеханіки.

Здатність демонструвати обізнаність з питань інтелектуальної власності та контрактів в галузі електроенергетики, електротехніки та електромеханіки.

Здатність розуміти і враховувати соцільні, екологічі, етичні, економічні та комерційні міркування, що впливають на реалізацію технічних рішень в галузі електроенергетики, електротехніки та електромеханіки.

Здатність керувати проектами, оцінювати їх результати.

Здатність розробляти плани і проекти для забезпечення досягнення поставленої мети з урахуванням усіх аспектів проблем, що вирішуються, включаюси виробництво, експлуатацію, технічне обслуговування та утилізацію обладання.

Здатність демонструвати обізнаність та вміння, використовувати нормативно-правові акти, норми, правила й стандарти в галузі електроенергетики, електротехніки та електромеханіки.

 Здатність використовувати прогрмане забезпечення для комп’ютерного моделювання, автоматизованого виробництва і автматизованої розробки або консруювання елементів електроенергетичних, електротехнічних та електро-механічних систем.

Здатність публікувати результати своїх досліджень у наукових фахових виданнях.

Фаховий молодший бакалавр здобуває такі компетентності «Економіка»:

Здатність ідентифікувати інформацію та усвідомлювати проблеми предметної області, базові засади функціонування сучасної економіки.

Здатність обирати й застосовувати положення нормативно-правових актів для якісного виконання завдань та обов’язків професійної діяльності.

Здатність на основі типової методики і знань, розраховувати економічні і соціально-економічні показники суб’єктів господарювання.

Здатність проводити економічний аналіз функціонування та розвитку суб’єктів господарювання.

Здатність планувати діяльність суб’єктів господарювання в умовах мінливого середовища.

Здатність вирішувати професійні завдання з організації діяльності окремих підрозділів суб’єктів господарювання.

Здатність виконувати завдання, пов’язані з функціонуванням системи управління суб’єктів господарювання.

Здатність обґрунтовувати економічні рішення на основі розуміння закономірностей економічних систем і процесів.

Здатність здійснювати діяльність у взаємодії суб’єктів господарювання.

Здатність виявляти проблеми і пропонувати шляхи їх розв’язання під час аналізу конкретних ситуацій економічного характеру

ОРГАНІЗАЦІЯ НАВЧАЛЬНОГО ПРОЦЕСУ
Відділення володіє сучасною методичною базою підготовки дисциплін з усіх спеціальностей. Бібліотека забезпечена достатньою кількістю підручників та періодичними виданнями. Навчальний процес на відділенні забезпечує педагогіний склад, більшість якого має вищу кваліфікаційну категорію, також достатня кількість викладачів мають педагогічне звання «викладач-методист». Здобувачі освіти відділення активно приймають участь та займають призові місця в конференціях та олімпіадах.
Здобувачі освіти спеціальності з організації перевезень активно беруть участь у конкурсах:
– Конкурс ескізів з дисципліни «Технології» на тему: «Створення новітніх технологій як рушійна сила розвитку суспільства та економіки країни в цілому». (Красноштан Соломія, студентка групи УТ-1408 зайняла ІІ місце; робота на тематику створення власного інноваційного театру, який дасть змогу людям підвищувати свій розумовий потенціал та розвивати свої творчі здібності).
– Конкурс на найкращу торгову марку фірми та слоган (Тупик Вікторія, студентка групи УТ-1408, зайняла І місце; робота про кафе «ВуЛиК»).
– Конкурс фахової майстерності студентів коледжу на базі ТОВ «Автомобільна компанія «Сівер-Авто» (ТOYOTA центр у м.Чернігів) – у складі команди переможців були здобувачі освітивідділення Манойленко Костянтин (група ЕУ-1303), Спутай Ірина (група УТ-1307), Силенок Микола (група ЕУ-1303), Юрченко Антон (група ЕУ-1303).
Здобувачі освіти економічної спеціальності постійно беруть участь у конкурсах: інтерактивний конкурс соціальних проектів компанії «Нескафе» (студентка групи ЕП – 1104 Свинобой Наталія з проектом «Готель для кішок та собак» посіла 6-місце), Всеукраїнський конкурс «Новітній інтелект України», конкурси, що проводить Чернігівська обласна податкова інспекція.
У 2015 році в конкурсах взяли участь здобувачі освіти групи ЕП-1207 з темами:
– Кузьменко Ірина – «Як Україну зробити туристичною країною?»;
– Самохіна Анастасія – «Чи можуть молоді українські політики зайняти гідне місце в українському політикумі?»;
– Саєнко Оксана – «Чи може Україна стати енергетично незалежною державою?».
Здобувачі освіти беруть активну участь у міжвузівських конференціях.
СТУДЕНТСЬКЕ ДОЗВІЛЛЯ
Відділення має представництво в органах студентського самоврядування коледжу та активно беруть участь в їх діяльності.
Усі здобувачі освіти, починаючи з першого курсу, мають можливість змістовно проводити своє дозвілля, беруть участь у заходах Тижня спеціальності , тижнях циклових комісій, спортивних змаганнях, присвячених Дню здоров’я, спартакіадах студентів ВНЗ І-ІІ р.а., у волонтерських благодійних акціях, Днях відкритих дверей, вечорах відпочинку та інших конкурсах, змаганнях, акціях.