Чорнобиль: трагедія, подвиг, пам’ять…

Кожного року 26 квітня ми відзначаємо річницю Чорнобильської трагедії, річницю, яка не терпить фальші та надуманості. Це день, який назавжди змінив історію Чорнобильської АЕС. День, який сколихнув увесь світ та змінив ставлення до використання мирного атома.

Саме з цього дня в життя мільйонів людей увійшли слова – радіація, зона, ліквідатор, відселення. Більше 8 мільйонів мешканців України, Білорусії, Росії зазнали радіоактивного опромінення. 76 міст і сіл потрапили в зону відчуження, тисячі гектарів землі стали непридатними для сільськогосподарського використання. Жити на цій території не можна буде ще 300-400 років. Все це – Чорнобиль, який забрав життя багатьох тисяч людей, в т.ч. дітей.

У Фаховому коледжі транспорту та комп’ютерних технологій НУ «Чернігівська політехніка» відбувся виховний захід у групі ЕТ-2403, присвячений Чорнобильській трагедії.

Минуло 39 років з того часу, коли світ сколихнула страшна звістка про аварію на Чорнобильській АЕС, яка стала найбільшою в історії катастрофою в ядерній енергетиці.

Захід пройшов у формі пізнавально-виховної години, яка сприяла:

  • збереженню історичної пам’яті – студенти ознайомилися з подіями 26 квітня 1986 року та їхніми наслідками для України та світу;
  • формуванню громадянської відповідальності – обговорення значення чесності, відповідального ставлення до науки та екології;
  • підвищенню рівня екологічної свідомості – розгляд екологічних наслідків аварії та важливості захисту довкілля;
  • вшануванню героїзму ліквідаторів – визнання їхнього подвигу та внеску у мінімізацію наслідків катастрофи.

Захід спонукав студентів до глибшого розуміння трагедії та її впливу на сьогодення, підкреслюючи важливість відповідального використання технологій та захисту природи.

Фото дивіться у фотоальбомі 2025 / Чорнобиль: трагедія, подвиг, пам’ять… (відкривається у новому вікні).

Тетяна Ковальова