Студенти коледжу долучилися до патріотичного заходу до Дня Героїв
Напередодні Дня Героїв студенти нашого коледжу взяли участь у знаковій зустрічі «У борні за волю і свободу України», яка відбулася на базі Чернігівської обласної бібліотеки для дітей. Гостем та головним спікером заходу виступив відомий історик, представник Українського інституту національної пам’яті (УІНП) Сергій Бутко.
День Героїв, який традиційно відзначають 23 травня, — це щорічне свято на честь українських вояків-борців за волю України. Воно об’єднує в собі пам’ять про лицарів Київської Русі, козаків Гетьманської Доби, українських січових стрільців, вояків Армії УНР, УПА, діячів ОУН та, безумовно, сучасних Захисників і Захисниць, які сьогодні виборюють суверенітет нашої держави у Війні за незалежність.
Під час зустрічі Сергій Бутко розповів студентській молоді про історичний контекст свята та детально зупинився на постатях, які стали символами українського спротиву. Присутні згадали лідерів визвольних змагань минулого століття: Миколу Міхновського, Євгена Коновальця, Андрія Мельника, Симона Петлюру та Романа Шухевича. Особливу увагу було приділено новітній історії та подвигам Героїв сучасності — генерала Сергія Кульчицького та Дмитра Коцюбайла (друга «Да Вінчі»).
Окремою щемливою та важливою сторінкою заходу стало вшанування пам’яті наших земляків, уродженців Чернігівщини, які віддали свої життя за свободу України:
- Олега Міхнюка
- Євгена Лоскота
- Георгія Лисенка
- Дмитра Романченка
- Андрія Антиховича
- Андрія Михна
Для студентів коледжу цей захід став не лише уроком живої історії, а й можливістю вкотре усвідомити, якою ціною виборюється незалежність. Сьогодні, коли триває повномасштабна війна, традиція вшанування Героїв міцнішає та об’єднує українське суспільство навколо спільних цінностей — свободи, гідності та любові до Батьківщини.
Адміністрація та студентство коледжу щиро дякують організаторам і Сергію Бутку за змістовну, глибоку та надзвичайно актуальну зустріч.
ВОНИ ЖИВУТЬ У НАШІЙ ПАМ’ЯТІ!
СЛАВА УКРАЇНІ! ГЕРОЯМ СЛАВА!

Фото дивіться у фотоальбомі 2026 / Студенти коледжу долучилися до патріотичного заходу до Дня Героїв (відкривається у новому вікні).

